A Postabank az Axelero Internet Adatparkjában helyezi el biztonsági mentésekre használt szervereit az eddig használt rendszer biztonságának növelése érdekében. A bank elsődleges rendszerében bekövetkező bármilyen hiba esetén az Adatparkban elhelyezett berendezések veszik át annak szerepét, garantálva a folyamatos és adatvesztés nélküli működést. Ez a megoldás mintegy félmillió banki ügyfél számára jelent megerősített biztonságot. A projektben a Matáv fővállalkozóként vesz részt, az internetvállalat pedig alvállalkozóként végzi az Axelero Adatparkban a szerverek és az ehhez kapcsolt infrastruktúra üzemeltetését.
Az Axelero Petőfi Sándor utcai Adatparkja világviszonylatban is színvonalas biztonsági megoldásokat nyújt. A vállalat 2001 elején fejezte be az Adatpark kialakítását, és kezdte meg kolokációs szolgáltatások nyújtását. Az Adatparkot a legnagyobb biztonságot igénylő rendszerek elhelyezésére és üzemeltetésére alakították ki, így mind természeti csapások – földrengés, tűz, árvíz – mind áramszünet, betörés vagy szándékos rongálás ellen a legmodernebb megoldásokkal biztosít védelmet. Az Adatparkot és az ügyfelek külső központjait szélessávú (1Gbps-es, azaz másodpercenként egy gigabitnyi adatmennyiséget továbbító) kapcsolat köti össze, amelyet a Matáv biztosít, és amely igény esetén tetszőlegesen bővíthető.
A projekt kivitelezése az előkészítéstől a befejezésig nyolc hónapot vett igénybe – közölte Drajkó László, az Axelero vezére.
G. J.
