A Minor Rendszerház már hatodszorra vesz részt a CeBIT-en, ugyanis exportpartnereik zöme a kiállításon szerzett kapcsolatokból kerül ki – válaszolta lapunknak Steidl Judit, a cég marketingigazgatója. Mint mondta, az idén is információtechnológiai fejlesztéseikkel jelennek meg a kiállításon. Bankoknak kínálnak információs terminálokat, illetve ügyfélhívó alkalmazásokat. Rendkívül jó tapasztalataik vannak a CeBIT-ről, még akkor is, hogy egy kicsit drága a jelenlét. A Minor a bankok csarnokában állít ki.
A Laserbit idén saját standot állít, 150 négyzetméteren. A cég mintegy 20 millió forintot költ a kiállításra, ám Pallagi János szerint ez a pénz megtérül, hiszen olyan kapcsolatokra tehetnek szert, amelyek jelentős megrendeléseket adnak a cégnek. A Laserbit – amely lézertechnológiás adatátvitelt és sávszélességet kínál olyan helyekre, ahol nem megoldható a vezetékes kapcsolat – tavaly is kiállított a CeBIT-en. Pallagi nem tartja drágának a kiállítást, már csak azért sem, mert cégük most van a felfutó ágban, azaz az invesztíciós időszakban.
A 77 Elektronika Kft. szintén nem először készül a CeBIT-re. A cégnek azért fontos a kinti jelenlét, mert bevételük 60 százalék exportból származik. Partnereik zöme szintén jelen van a kiállításon. A cég idén is HDSL, illetve SDSL vonalsokszorozó fejlesztéseket mutat be a kiállításon.
H. Gy.
