BUX 138797.87 -0,5 %
OTP 44800 -0,27 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Itthon nem lesz UMTS-tender az idén

2001. szeptember 21. péntek, 17:15

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kormányzat az idén nem számol azzal a 21 milliárd forinttal, amely az UMTS mobilszolgáltatói rendszer koncessziós díjából folyt volna be, ha 2001-ben kiírták volna a tendert – mondta korábban Varga Mihály pénzügyminiszter. Stumpf István kancelláriaminiszter tavasszal még nem zárta ki annak a lehetőségét, hogy az idén kiírják a pályázatot, ám azt a 3,5 és a 26 gigahertzes frekvenciák licitjének sikeréhez kötötte. A 3,5 gigahertzes sáv árverése a várakozásokon felüli összeget, 2,8 milliárd forintot hozott a büdzsének. Várhatóan az év végén vagy a jövő év elején árverezik a 26 gigahertzes frekvenciát. Varga ennek ellenére nem tartja időszerűnek a UMTS-pályázatot, a nemzetközi folyamatok ugyanis nem kedveznek egy ilyen tendernek. A nyugat-európai távközlési szektor jelenlegi válságának kialakulásában jelentős szerepe volt annak, hogy a cégek magas árat fizettek az UMTS-koncessziókért. A piacon lévő mobiltelefon-szolgáltatók szerint is korai lett volna ebben az évben kiírni a tendert, mivel még nem áll rendelkezésre kellő tapasztalat az új technológia működéséről. Megfigyelők szerint Magyarországon a jövő év végére várható a pályázat kiírása, addig a kormánynak el kell döntenie, hogy milyen konstrukcióban – árverés, szépségverseny –, hány társaság szerezheti meg a szolgáltatási jogosultságot.
D. J.

Diószegi József
Diószegi József

Ez is érdekelhet