A társaság tervei szerint három éven belül teljes forgalma egyharmadát adja majd az új, rendezvényszervező divízió.
A korábbiaknál nagyobb gondot fordít nagyszabású nemzetközi konferenciák fogadására a Hungexpo Zrt. Az új piaci törekvések hátterében csak részben állnak a közelmúlt piaci változásai (maga a válság), a Hungexpo eddigi fő termékét jelentő kiállításoknak is új irányt szabnak. Eseményközpontú, kísérő rendezvényekkel, szakmai találkozókkal feldúsított programra van szükség még a szakkiállításokon is, a közönségvásárok esetében pedig a siker záloga a népszerű programok kavalkádja - mondta lapunknak Gábor Éva, a Hungexpo marketing- és kommunikációs igazgatója. A vállalat piaci törekvései attól kaptak valóban új irányt, hogy elkészült és immár néhány jól sikerült próbán is túl van a megújult vásárközpont. Közel 23 millió eurós fejlesztéssel új pavilon, kiszolgáló épületek és passzázs, parkosítás és logisztikai rendszer épült. A legjelentősebb fejlesztést az új, G pavilon jelenti Gábor Éva szerint, amely Magyarországon egyedülálló módon teremt lehetőséget 4000 főnél nagyobb konferenciák lebonyolítására.
Még az idén megrendeznek egy 5000 fős konferenciát és egy hasonló eseményre van lekötés 2011-re is. A kínálat a 20-30 fős előadótermektől a több száz fős konferenciák és akár nyolcezer fős rendezvények számára alkalmas termekig terjed. A fejlesztéseket finanszírozó, világszerte rendezvényeket szervező francia anyacég, a GL-events szerint mostantól a Hungexpo már alkalmas arra, hogy Budapestet is figyelembe vegye a lehetséges helyszínek között - hangsúlyozta az igazgató. A társaság tervei szerint három éven belül az éves üzleti forgalom egyharmadát tehetik ki a rendezvényszervezéshez kapcsolódó bevételek. Az új divízióban dolgozó munkatársak ebben az évben már három, több ezer fős kongresszust vezényeltek le, amelyek összesen több mint 12 ezer résztvevőt fogadtak.
