Nevet váltott a Hungexpo Reklámügynökség Kft. és a Hungexpo Reklám Marketingkommunikációs (HRM) Rt. - tudta meg lapunk Radó Györgytől, a HRM elnök-vezérigazgatójától. A névváltoztatás jelenleg bejegyzés alatt áll a cégbíróságon, az eljárás várhatóan szeptember elejére fejeződik be, így a továbbiakban a két cég Cél.Média International Reklámügynökség Kft. és Cél.Média Kommunikációs Rt. néven tevékenykedik. A névváltoztatás indoka, hogy a reklámtársaságok már semmilyen tulajdonosi kapcsolatban nem állnak a kiállításszervező Hungexpo Rt.-vel - tette hozzá Radó. (Korábban szóba került az előző névre utaló HXPO rövidítés megtartása is, ám a félreértések elkerülése miatt ezt is elvetették.) A teljes szakítást jelzi, hogy az Olof Palme sétányon lévő hungexpós ingatlanokból is kiköltöztek a cégek, s új helyre, a Tölgyfa utcába tették át székhelyüket.
A cégek tulajdonosi szerkezete is megváltozott a nyáron. Az állami tulajdonú Szerencsejáték Rt. (SzRt.) reklámcégének, a Fortuna Kft.-nek a HRM-ben lévő 45 százalékos üzletrésze átkerült az anyavállalathoz, az SzRt.-hez. A HRM-ben továbbra is 45 százalékot birtokol a Hungexpo Reklámügynökség Kft., amelynek 100 százalékos új tulajdonosa Radó György lett. A fennmaradó 10 százalékos HRM-üzletrész a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) Rt.-től az ÁPV Rt.-hez került, a privatizációs szervezet pályázaton kívánja ezt értékesíteni, amelynek megvásárlására a HRM-tulajdonosoknak elővásárlási joguk van. Jelenleg a HRM fő ügyfele az SzRt. A HRM az előző kormány idején milliárdos megbízásokhoz jutott úgy, hogy kizárólagos reklámszerződéseket kötött olyan állami cégekkel, mint az MFB, a Hungexpo Rt., a Magyar Posta Rt. és az SzRt. Ezeket a megállapodásokat azóta módosították vagy megszüntették.
