A Magyar Kommunikációs Ügynökségek Szövetsége (MAKSZ) és a Reklám-világszövetség (IAA) magyar tagozata közös szervezésében idén először Magyarországon is kiosztották a kommunikációs piac egyik legjelentősebb díjának számító Effie-t. Az Amerikai Marketing-szövetség által 1968-ban alapított díjat világszerte 21 országban kapják meg a legeredményesebb és leghatékonyabb kampányokat megszervező ügynökségek - mondta el lapunknak Serényi János, a MAKSZ elnöke. A díjkiosztón az utóbbi két esztendő 55 kampánya közül 18-at talált jutalmazásra érdemesnek a kommunikációs szakma neves személyiségeiből álló zsűri. Az eredeti négy kategóriát a nevezések nagy száma miatt ki kellett egészíteni újabb kettővel, így összesen hat kampány kapott aranyérmet, valamint kiosztották az év leghatékonyabb kampányáért járó platinadíjat is. A legrangosabb elismerést a McCann-Erickson kapta a Pannon GSM Bee szolgáltatásának bevezető kampányáért.
A verseny nyílt volt, így a szigorú versenyszabályzatban rögzített objektív kritériumok figyelembevételével - a kampány hatásfoka 75 százalékkal számított az értékelésnél - valóban a legjobbakat díjazták - vélte Serényi. A győztesek a kétévente megrendezésre kerülő Euro-Effie-n is megmérettethetik magukat, nem is teljesen esélytelenül, hiszen több ízben előfordult, hogy külföldön is bemutatták a magyar ügynökségek által kidolgozott kampányokat - mondta a MAKSZ elnöke.
S. M.
