BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A barcelonai autógyárba utazhat a diákreklámverseny győztes csapata

Az idén hatodik alkalommal megrendezett diákreklámversenyt egy főiskolásokból álló csapat nyerte meg. A győztesek szeptemberben szakmai tanulmányútra utaznak a barcelonai Seat autógyárba, ahol betekinthetnek az ottani dizájnstúdió munkájába is. A 2002-es vetélkedő során ugyanis az új Seat Ibiza magyarországi piaci bevezetésére kellett teljes körű reklámkampányt készíteni, és piackutatást is végezni. A versenyt a Geomédia Rt. kreatív divíziója szervezte.

2002. június 12. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Porsche Hungaria Kft. Seat-márkaigazgatósága volt az idén hatodik alkalommal megtartott magyar diákreklámverseny megbízója. Az összesen 30 csapat feladata az volt, hogy teljes körű reklámkampányt készítsen a teljesen megújult Seat Ibiza magyarországi piaci bevezetéséhez. Ennek érdekében megfelelő dokumentációt kaptak a magyarországi Seattól. Ebben szerepelt az új modell valamennyi adata, az arculat- és imázsváltást tükröző információk, a célcsoport, a vásárlóközönség, a marketing-, a minőségi és a kommunikációs célok. A Seat több feladatot is megjelölt, így a csapattagoknak közvélemény-kutatást kellett végezniük a célcsoport - ezen belül az autó kategóriájában konkurens márkákat választók - körében, valamint piacelemzést és teljes kommunikációs tervet kellett összehozniuk.
A verseny témája minden évben más - mondta Gosztonyi Csaba, a Kreatív lapigazgató-főszerkesztője. Tapasztalatai szerint az összes részt vevő diák mintegy 20 százaléka valamelyik ügynökséghez kerül a reklámversenyen végzett teljesítménye alapján.
Az idei verseny során mintegy tízezer embert kérdeztek meg. A második fordulóra tíz csapat maradt. Közülük a reklámszakemberekből álló héttagú zsűri a Born to do it néven futó, a Budapesti Gazdasági Főiskola és a Külkereskedelmi Főiskola diákjai alkotta csapatot hirdette ki győztesnek.
A döntőbe jutott pályamunkák mindegyike színvonalas volt, s olyan ötleteket is adtak, amelyet később hasznosítani lehet - mondta el a NAPI Gazdaságnak Orbán Szabolcs, a Porsche Hungaria Seat-márkaigazgatója. Az idén május végén a magyar piacra bevezetett új Seat Ibiza hivatalos reklámkampányával párhuzamosan készültek a diákcsapatok munkái. Ezekben több olyan elem is szerepelt, amelyeket a profi ügynökség is alkalmazott. Orbán érdekes egybeesésnek tartotta azt az ötletet, amelyet az egyik csapat javasolt: Ibiza-szigetet létrehozni a Dunán s ott bemutatni az új modellt. Lényegében erre épült ugyanis a valódi bemutatkozás, hiszen az új Seatot a Feneketlen-tóban kialakított műszigeten mutatták be az érdeklődőknek. Ez lényegesen kevesebbe került, mint egy ideiglenes dunai sziget. Magyarországon az új Ibizából a bevezetés utáni első félévben 800 darab eladása a cél, míg az összes Seat-értékesítést 2002-ben hatezerre tervezik.
Bubrik Gáspár

Bubrik Gáspár
Bubrik Gáspár

Ez is érdekelhet