A MÁV Rt. InterCity járataira kiírt névhasználati pályázatára beérkezett ajánlatokkal kapcsolatban valószínűleg március végén, április elején döntenek annak ellenére, hogy a pályamunkák beérkezési határidejének február 20-át jelölte meg a vasúttársaság és február 28-i kiértesítést ígért a cégeknek (NAPI Gazdaság, 2001. február 20., 7. oldal). Lapunk információi szerint a tenderre csupán három-négy értékelhető pályamunka érkezett, bár néhány vonal iránt többen is érdeklődtek. Versenytárgyalás azonban nem várható. Az ajánlatokról és a szerződéskötés nyomán várható bevételről a MÁV nem kívánt nyilatkozni. A vasút képviselője csupán annyit árult el, hogy amennyiben a pályázat révén pénzhez jutnak, azt a MÁV marketingkiadásai fedezésére fordítják. Az előzetes információk szerint a legnagyobb érdeklődés a debreceni, pécsi és miskolci járatok iránt mutatkozott.
A kiírás értelmében a pályázat nyertesei a 2001-2002-es menetrendi időszakra kaphatják meg az InterCity vonatok neveit. A MÁV elvárásai közé tartozik, hogy a legfeljebb 15 karaktert tartalmazó név tükrözze az adott tájon, tájegységen közlekedő vonat színvonalát és illeszkedjen az érintett települések jellegzetességeihez is. Az elnevezés dohány, alkohol és higiéniai termékek nevét nem tartalmazhatja. A pályázóknak legalább 10 millió forintot kell fizetniük a névhasználatért. A feltételeknek eleget tett sikeres pályázó járata ezután a frissen vett néven jelenik meg a MÁV hivatalos menetrendjében, a területi menetrendekben, az InterCity-menetrendekben és cég honlapján egyaránt.
W. E. R.
