BUX 139158.31 -0,1 %
OTP 45310 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A CTS felvásárolta a Central Europe Mediát

A CTS Reklámügynökség Kft. közvetlen irányítást biztosító befolyást szerzett a Central Europe Media Kft.-ben. A CTS a megvásárolt cég segítségével indítja el az online reklámtevékenységet, és kezdi el közép-európai kapcsolatrendszerének kiépítését.

2001. január 22. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A CTS Reklámügynökség Kft. (CTS) 93,3 százalékos befolyást szerzett az amerikai érdekeltségű Central Europe Media Kereskedelmi és Szolgáltató Kft.-ben, a maradék 6,7 százalék a korábbi tulajdonosoké marad.
A CTS klasszikus reklámügynökség, amely stratégiai kommunikációval, tanácsadással, továbbá e-marketinggel egyaránt foglalkozik. A Central Europe Media megszerzésére azért volt szüksége, mert annak külföldi kapcsolatrendszere van, s a CTS tervei szerint a közeljövőben az végezné az online médiával kapcsolatos tevékenységeket - mondta lapunknak Csizmadia Gábor, a cég ügyvezető igazgatója, egyben 100 százalékos tulajdonosa. Az online tevékenység ugyanis ez mindeddig hiányzott a cég profiljából.
A CTS 1999-es árbevétele 167 millió forint volt, 2000-ben pedig 180-190 millió között alakult. Csizmadia szerint a 2001-es bevétel sem haladja meg majd jelentősen az eddigieket. Az igazi növekedés csak 2002-ben várható. Ennek oka, hogy az online tevékenységet időigényes kiépíteni, ráadásul nagy beruházást igényel - mondta az ügyvezető. Véleménye szerint Magyarországon az online reklámozás még nem működik megfelelően, az online reklámok nem elég hatékonyak. A jövőt az úgynevezett kooperációs reklámokban látja. Ez azt jelenti, hogy egy jól működő tematikus site-on több hirdető is megjelenik. A CTS a közeljövőben közép-európai kapcsolatrendszer kiépítésére készül, ezt alapozza meg a novemberben kivásárolt cég már meglevő ügyfélhálózata is - mondta Csizmadia.
W. E. R.

Bendl Vera
Bendl Vera

Ez is érdekelhet