A CTS Reklámügynökség Kft. (CTS) 93,3 százalékos befolyást szerzett az amerikai érdekeltségű Central Europe Media Kereskedelmi és Szolgáltató Kft.-ben, a maradék 6,7 százalék a korábbi tulajdonosoké marad.
A CTS klasszikus reklámügynökség, amely stratégiai kommunikációval, tanácsadással, továbbá e-marketinggel egyaránt foglalkozik. A Central Europe Media megszerzésére azért volt szüksége, mert annak külföldi kapcsolatrendszere van, s a CTS tervei szerint a közeljövőben az végezné az online médiával kapcsolatos tevékenységeket - mondta lapunknak Csizmadia Gábor, a cég ügyvezető igazgatója, egyben 100 százalékos tulajdonosa. Az online tevékenység ugyanis ez mindeddig hiányzott a cég profiljából.
A CTS 1999-es árbevétele 167 millió forint volt, 2000-ben pedig 180-190 millió között alakult. Csizmadia szerint a 2001-es bevétel sem haladja meg majd jelentősen az eddigieket. Az igazi növekedés csak 2002-ben várható. Ennek oka, hogy az online tevékenységet időigényes kiépíteni, ráadásul nagy beruházást igényel - mondta az ügyvezető. Véleménye szerint Magyarországon az online reklámozás még nem működik megfelelően, az online reklámok nem elég hatékonyak. A jövőt az úgynevezett kooperációs reklámokban látja. Ez azt jelenti, hogy egy jól működő tematikus site-on több hirdető is megjelenik. A CTS a közeljövőben közép-európai kapcsolatrendszer kiépítésére készül, ezt alapozza meg a novemberben kivásárolt cég már meglevő ügyfélhálózata is - mondta Csizmadia.
W. E. R.
