"Akik azt hitték az első rész jó volt, várják csak meg, amíg bemutatásra kerül a folytatás" - adták Rumsfeld szájába. A tizenkét évvel ezelőtti rész óta sokat fejlődött a hadiipar, a mostani rakéták és bombázók színvonalához képest az a kőkor volt. Ráadásul az első rész végén, bár győztek az amerikai katonák, folytatást sejtetve futni hagyták Szaddam Husszeint, ám ez alkalommal elkapják a diktátort.
A költségvetés is a nézők érdekeit szolgálja: szemben az Öböl-háború első részének 65 milliárdos költségvetéséhez képest a mostani legalább 85 milliárd dollárba kerül majd. Az akkori névetelen főszereplőkből Colin Powellből, Norman Schwarzkopfból, vagy éppen Wolf Blitzerből mostanra sztárok lettek. A TheOnion szerint kérdésre Rumsfeld elárulta, a mostani rész sztárja Richard Myers tábornok, az egyesített haderők parancsnoka lesz.
Ismét feltűnik Szaddam, aki még arrogánsabb, könyörtelenebb és még cinikusabb lesz, mint az első részben - idézték Myerst, aki nem akarta lelőni a végső poént, de azt elmondta, a mostani részben jóval több akció, több veszély és természetesen jóval nagyobb tűzerő lesz majd látható mint a tizenkét évvel ezelőttiben.
Az illusztrációként közölt képek közül az első Rumsfeld sajtótájékoztatójáról, míg a második az "Öböl-háború II"-ből származik. A harmadik egy jóval békésebb és főleg olcsóbb megoldást kínál az Irak és az Egyesült Államok közti ellentétek feloldására.
