BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A ZTE viszi a kasszát

A Manchester United látogatása igencsak jól megtömi a ZTE kasszáját. A bravúrosnak mondható első mérkőzésből származó jegybevétel legnagyobb részét a klub mintegy 50 millió forintos hitelének törlesztésére kívánják fordítani.

2002. augusztus 15. csütörtök, 10:05

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Átlagosan 4000 forintos belépti díjjal számolva a 112 millió forint lenne a ZTE FC Rt. bevétele, ám a Vodafone által lefoglalt 12 ezer jegyet állítólag névérték felett vásárolta meg a távközlési vállalat. Az azonban tuti, hogy a stadionbérletért 18 millió forintjába került a labdarúgó klubnak. Ezen utóbbi költség és a hiteltörlesztés után fennmaradó mintegy 50 millió forintot tovább apasztja a rendfenntartásért kifizetett összeg, ám a visszavágóra való kiutazásra és szállásra még így is marad. Az utazás előkészületei ma kezdődnek, így a várható kiadásokról még nincsenek konkrét számok. A játékosok egyébként már a bajnoki cím megnyerésekor megkapták a BL-szereplés kiharcolásáért járó jutalmat, de siker esetén ismét jelentős összegekre számíthatnak a labdarúgók – mondta Lang József, a ZTE FC Rt. elnöke.
Amennyiben továbbjutnak, fejenként 4 millió forintot kasszíroznának a játokosok, a klub pedig egymillió eurót kapna az UEFA-tól.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet