Ezt követően a dél-amerikaiak csak mezőnyfölényt tudtak kialakítani. A hosszabbításban viszont már a kékek is örülhettek. Ronaldinho ugyanis egy biciklicsel után 5 méteren 10-et vert védőjére, majd a kiugratott Rivaldo beverte a bőrt a sarokba. A második félidőben aztán hamar döntésre vitték az ügyet a brazilok, hiszen Ronaldinho szabadrúgása után vélhetően az otthon ülő angol hívek is csak levegő után kapkodtak, hát még pályán tartózkodók. Seaman a legbárgyúbb turistákat idéző tekintettel kísérte a mögötte hálóba hulló labdát – alighanem ez volt a VB találata, még akkor is, ha nem akciógólt láttunk. Az angol kapusnak meg kéne tiltani, hogy a gólvonaltól egy méterrel kijjebb álljon (Ugye emlékezünk a Zaragoza-Arsenal KEK-döntőre?) A brazil középpályás azonban nem sokáig örülhetett, mert egy belépője után azonnal pirosat kapott. Az angolok azonban nem tudtak élni az emberelőnnyel, s így maradt a 2-1-es dél-amerikai diadal.
