Hosszas tárgyalássorozat után 2005 tavaszán vásárolta be magát a montenegrói távközlési vállalatba, a Telekom Montenegróba az akkor még Matáv néven működő Magyar Telekom. A társaság 114 millió euróért nem csupán az állam tulajdonában lévő, 51,12 százalékos részesedést biztosító csomagot vásárolta meg, de egyben ajánlatot tett a kisebbségi részvényeseknek is. A tőlük 22,9 millió euróért – részvényenként 2,2 eurós áron – megvásárolt 21,92 százalékkal együtt pedig már 73 százalék fölé növelte befolyását az új leányvállalatban. A már az új néven futó Crnogorski Telekom 141 millió eurós alaptőkéjéből jelenleg 76,53 százalékot birtokol a Magyar Telekom, de nem- csak befolyását növelte, hanem jelentős beruházásokat és átalakításokat is végrehajtott. Ennek eredményeképpen az idei első negyedévben Montenegróban a vezetékes szolgáltatásokból származó bevételek 4,4 milliárd forintra nőttek, miután a nagykereskedelmi és szélessávú szolgáltatások egyre nagyobb részét adják a forgalomnak A mobilbevételekre sem lehet panasz, esetükben 23 százalékkal emelkedett 2007 első három hónapjában az értékesítés. A piaci penetráció március végére 135 százalékra nőtt.
