BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új piacokra tör a Veszprémi Nyomda

2010. január 28. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A több lábon állás érdekében az idén új piacokon, új termékekkel is szeretne megjelenni a Veszprémi Nyomda Zrt. - mondta Fekete István elnök-vezérigazgató. Mindezt elsősorban egy mintegy 600 millió forint értékű beruházás teszi lehetővé, amelynek keretében új gyártósorral fejlesztik a rotációs nyomótechnikát. A nyomda kapacitása is növekszik, hiszen az új berendezés sokkal gyorsabb a réginél és kevesebb energiával működik. Talán ennél is fontosabb, hogy a termékek minősége is tovább javul majd - tette hozzá Fekete. A fejlesztést saját erőből és a Magyar Fejlesztési Bank Új Magyarország vállalkozásfejlesztési hitelprogramjának keretében az MKB Bank Zrt.-től kapott 400 millió forint kölcsönből valósítják meg. A berendezések telepítése nagyrészt már befejeződött, az új gépeken termelnek is. A korszerű üzemrész várhatóan februártól működik teljes kapacitással.

A főleg színes periodikákat, reklámkiadványokat és újságokat előállító társaság kizárólag saját erőből, a nyereség visszaforgatásával a korábbi években is költött korszerűsítésre (2007-ben és 2008-ban 130 millió forint körüli mérleg szerinti eredménnyel zárt). A gazdasági válság azonban arra ösztönözte őket, hogy előremenekülésként a fejlesztéseket felgyorsítsák, de ezt már kizárólag saját erőből nem tudták megoldani. A jelenleg száz dolgozót foglalkoztató Veszprémi Nyomda nettó árbevétele 2009-ben az előzetes adatok szerint mintegy 15 százalékkal csökkent 2008-hoz képest, úgy tűnik, nem éri el a kétmilliárd forintot. A kintlévőségek behajtása is sok gondot okozott számukra, de meg kellett küzdeniük az emelkedő energia- és alapanyagárakkal is. Az alapanyagokat nagyrészt külföldről szerzik be, így a gyenge forint tovább növelte a költségeket. Az elnök-vezérigazgató szerint a fejlesztések és a piaci törekvések ellenére az idei kilátások jelenleg nem túl biztatók. "Nincs még vége a válságnak, és ez a rendelésállományon is meglátszik, örülnénk, ha a tavalyi eredményeket sikerülne megismételni 2010-ben, és a cég stabil munkahelye lenne a száz dolgozónak" - mondta Fekete.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet