BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagyot ugrott a Roche profitja

A Roche Holding AG svájci gyógyszeripari társaság 37 százalékkal növelte nyereségét az idei első félévben.

2010. július 22. csütörtök, 08:46

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A rákellenes szerek vezető gyártója 5,47 milliárd frank adózott nyereséget ért el a január-júniusi időszakban, az egy évvel korábbi 3,47 milliárd után. A Roche csütörtöki gyorsjelentése szerint a profitot növelte a Genentech beolvasztása. Az amerikai versenytársat tavaly márciusban vásárolta fel a svájci vállalat közel 50 milliárd dollárért. Az integráció költségei akkor erősen megterhelték a mérlegét, idén viszont már gyümölcsöző volt az egyesülés.

A Roche bevétele 5 százalékkal 24,6 milliárd frankra emelkedett, főként legfontosabb rákellenes készítményei, az Avastin, a Mabthera és a Herceptin forgalmának növekedése révén.

Ugyanakkor az új vírus néven ismertté vált H1N1 influenza vírus körüli aggodalmak múlása a Tamiflu forgalmának meredek visszaesését eredményezte. Az év egészében várhatóan 1 milliárd frank értékben adnak el a gyógyszerből, a tavalyi 3,2 milliárd után.

A Tamiflu értékesítésének visszaesése mellett a számos országban beindított egészségügyi reformok és az államadósság-válság miatti megszorító intézkedések is gyengítik az üzletmenetet az idén, de 2010 egészében még így is teljesülhet a cél, a százalékosan kétszámjegyű nyereség- és forgalomnövekedés - közölte a 114 éve alapított társaság, amely több mint 150 országban van jelen.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet