A vezető magyar index értéke közel 4 százalékkal 15 218,40 pontra esett vissza. Ebben elsősorban az OTP volt a ludas, amely 7,9 százalékkal 3225 forintig esett vissza. Ez egyébként az előző napi közel 15 százalékos száguldás után még értető is lenne, a következő napokra azonban nem sok jóval kecsegtethet, ha csak a short zárásoknak volt betudható a szerdai rally, és komoly vevők már nincsenek ezeken a szinteken.
Márpedig pánik shortzárások már nem voltak csütörtökön, hiszen a bankpapír egy pillanatra sem tudta megközelíteni előző napi 3500 forintos árát, miután a napi maximuma 3445 forint volt, ráadásul napi mélypontján zárt a bankrészvény. A forgalom azonban továbbra is magas 20 milliárd forint feletti volt, igaz ez csak mintegy fele lett az előző napi értéknek. Gátat szabhat viszont a nagyobb esésnek, hogy az eddigi legalacsonyabb célárat adó Merrill Lynch 1222 forintról 2600 forintra hozta fel az OTP célárát.
Az osztalék kifizetése után szarnyakat kapó Magyar Telekom 2 százalékkal 627 forintig csúszott le, így elképzelhető technikailag a 600 forintos támasz visszatesztelése.
A gyorsjelentést követően sorra eladási ajánlásokat kapó Mol-részvény ára is csökkent. Az olajrészvény is egész nap előző napi záró ára alatt forgott, és végül 1,7 százalékkal 13 475 forintig csökkent.
A Richter 2,2 százalékkal 31 300 forintig esett, míg szektortársa az Egis 4,4 százalékot zuhant 15 120 forintig.
