BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újra hegymenetben az olajár

Úgy tűnik, az OPEC már túl olcsónak találja az olajat, a szervezet egyes tagjai máris a kitermelés visszafogásáról beszélnek.

2006. október 10. kedd, 08:09

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Visszaemelkedett 60 dollár/hordó fölé az olaj világpiaci ára, miután az Olajexportáló Országok Szervezetének (OPEC) egyes tagjai a lették voksukat a termelés csökkentése mellett. Irán és Algéria a hét végén javaslatot tett az export visszafogására, ha a többi OPEC-tagállam hallgat rájuk, akkor két éve az első ilyen lépést teheti meg a szervezet.

Az érintettek a decemberre tervezett következő OPEC-ülés előtt tárgyalásokat kezdhetnek a termeléscsökkentésről. A tegnapi áremelkedésben emellett szerepet játszott az észak-koreai atomkísérlet is. Az észak-amerikai könnyűolaj hordójáért 60,27 dollárt, a londoni Brentért 60,61 dollárt kellett adni a legújabb fejlemények nyomán.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet