Visszaemelkedett 60 dollár/hordó fölé az olaj világpiaci ára, miután az Olajexportáló Országok Szervezetének (OPEC) egyes tagjai a lették voksukat a termelés csökkentése mellett. Irán és Algéria a hét végén javaslatot tett az export visszafogására, ha a többi OPEC-tagállam hallgat rájuk, akkor két éve az első ilyen lépést teheti meg a szervezet.
Az érintettek a decemberre tervezett következő OPEC-ülés előtt tárgyalásokat kezdhetnek a termeléscsökkentésről. A tegnapi áremelkedésben emellett szerepet játszott az észak-koreai atomkísérlet is. Az észak-amerikai könnyűolaj hordójáért 60,27 dollárt, a londoni Brentért 60,61 dollárt kellett adni a legújabb fejlemények nyomán.
