BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lefelé csorog az olaj ára

Tovább csökkent az olajár az elmúlt napokban, de szakértők szerint hamarosan padlót fog.

2006. szeptember 6. szerda, 08:51

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ahogy beköszöntött az USA-ban az iskolaszezon, az olaj ára is beköszönt 69 dollár alá. Az észak-amerikai könnyűolaj ára 59 centtel, 68,60 dollár/hordóra, míg a londoni Brenté 38 centtel, 68,09 dollár/hordóra csökkent szerda reggelre. Az amerikai nyaralási szezon úgy múlt el, hogy kényelmes benzintartalékok maradtak a tárolókban – szakértők szerint ez a legfőbb magyarázata a kedvező fejleménynek. Hozzájárul még az áreséshez, hogy eddig a tavalyinál ártalmatlanabbnak bizonyult a hurrikánszezon, illetve hogy valamelyest enyhült a közel-keleti feszültség. Ugyanakkor sokan úgy gondolják, 67-68 dollár körül koppanni fog a padlón az olajár, mert a befektetőket aggasztja Irán továbbra is kétarcú hozzáállása atomprogramja korlátozásához.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet