BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ácsorog az olajpiac

Az Irán elleni szankciókra vár az olajpiac, miután Teherán rendületlenül folytatja atomprogramját.

2006. szeptember 1. péntek, 08:08

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Valamivel 70 dollár felett maradt az olaj ára, miután egyértelművé vált, hogy Irán nem mond le az atombomba előállítását is lehetővé tevő urándúsításról az ENSZ által erre adott tegnapi határidő lejártáig. Az észak-amerikai könnyűolaj ára 9 centtel, 70,35 dollár/hordóra, a londoni Brenté 12 centtel, 70,37-re emelkedett.

A fejlemények nyomán a befektetők most arra várnak, hogy mit lépnek a világ vezető hatalmai: néhány héten belül várják bizonyos szankciók bevezetését Teherán ellen. Bush amerikai elnök, ahogy az várható volt, kemény fellépést sürget, de az ENSZ BT tagállami máris lehűtenék a kedélyeket, mondván: várjuk meg mire jut egymással az EU külügyekért felelős megbízottja, Javier Solana és a vezető iráni atomtárgyaló, Ali Larijani hamarosan esedékes tárgyalásukon.

Közben a British Petroleum közölte, hogy szeptember végén visszaállítaná az eredeti, 400 ezer hordó/napos termelést a berendezések rozsdásodása miatt leállított alaszkai olajmezőjén. Jelenleg ennek a felét termelik ki.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet