BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Iránra figyel az olajpiac - Jönnek az ENSZ-szankciók?

Az urándúsítás befejezésére adott ENSZ-határidő ma jár le, ami Teheránt kevéssé, az olajpiaci befektetőket annál inkább izgatja.

2006. augusztus 31. csütörtök, 08:31

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Több mint fél százalékkal emelkedett a nyersolaj ára, miután Irán világossá tette, hogy magasról tesz az urándúsítás beszüntetésére adott, ma lejáró ENSZ-határidőre. Az észak-amerikai könnyűolaj ára 40 centtel, 70,43 dollár/hordóra emelkedett, a londoni Brent pedig 52 centtel, 70,70-re nőtt.

Egyelőre tehát a múlté a tíz hónapos mélypontot jelentő 68,65 dolláros szerdai olajár. A mai nap folyamán az ENSZ illetékes bizottsága minden bizonnyal hivatalosan is megállapítja majd, hogy Irán nem teljesítette a kiszabott határidőt, aminek nyomán a jövő héten a világ vezető hatalmai elkezdenek arról tárgyalni, milyen szankciókat léptessenek életbe ennek nyomán. A közös fellépés esélyeit az jellemzi a legjobban, hogy még az Egyesült Államok leghűségesebb szövetségesének számító Nagy-Britannia sem szeretne gyors és kemény lépéseket tenni a világ negyedik legnagyobb olajexportőre ellen.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet