BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pótolható a kieső olaj

Várhatóan nem okoz nagy gondot a világ olajellátásában az alaszkai és a nigériai kitermelés csökkenése.

2006. augusztus 11. péntek, 12:32

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kibírja a világpiac, hogy a korábbinál kevesebb nyersolaj érkezik az alaszkai és a nigériai olajmezőkről – állítja a Nemzetközi Energiaügynökség (IEA). A két forrásból származó kínálat napi egymillió barrellel csökkent, de ez szaúd-arábai többletexportból, az USA stratégiai készleteiből, valamint a finomítók tartalékaiból kompenzálható.
Mielőtt valaki nagyon megörülne a hírnek, az IEA arra is felhívja a figyelmet, hogy az árakat befolyásoló bizonytalansági tényezők, köztük a delelőjére hágó hurrikánszezon, továbbra is élnek, és ezek tükrében igencsak szűknek mondhatók a világ felhalmozott olajkészletei. Az alaszkai kitermelés csökkenése nyomán a párizsi székhelyű ügynökség napi 220 ezer hordóval visszavette a nem az OPEC-hez tartozó országok idei kínálatára vonatkozó előrejelzését, a jövő évit pedig 30 ezer hordóval mérsékelte. Ezzel egyidejűleg nem változtatott a 2006-os és 2007-es keresletre vonatkozó becslésén.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet