BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Édesen még drágább lesz a fekete

Várhatóan a cukor és a kávé is drágul az idén, bár a kávé ára tegnap valamelyest visszaesett a New York-i árutőzsdén - írja az mtv.hu.

2006. március 3. péntek, 09:37

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egy font (0,4536 kg) nyerscukor ára tegnap 0,09 centtel, 17,88 centre emelkedett. A Nemzetközi Cukorszervezet(ISO) szerint a 2005/06-os kereskedési évben a globális cukordeficit várhatóan 2,2 millió tonna lesz, ez több mint kétszerese a novemberi becslésnek. Nemcsak kevés lesz a cukor, de drága is: egy font cukor február elején közel 20 centbe került, ami 25 éves csúcsot jelent.
A szakértők szerint hasonlóan drágulásra kell számítani a kávé esetében is (bár tegnap az arabica májusi jegyzése fontonként 2,05 centtel 1,12 dollárra csökkent). Az árak itt is a kínálat zsugorodása miatt emelkednek: a Nemzetközi Kávészervezet (ICO) adatai szerint januárban a globális kávéexport 6,17 millió - egyeként 60 kilogramm - zsák volt, ez pedig 16,5 százalék csökkenés az egy évvel korábbi 7,39 millió zsákhoz képest.

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet