A bankközi devizapiacon az euró 249,35 és 250,20 forint között mozog, a kereskedők szerint 249 és 251 közé szorul jegyzés. A dollár jegyzése alig valamivel 208 forint felett áll.
A nemzetközi piacokon immár negyedik napja tart a dollár erősödése az euróval és a jennel szemben, a japán devizáért 17 hónapja nem kellett ilyen keveset kicsengetni az amerikai fizetőeszközből. Az izmosodás mögött az áll, hogy a piac szerint a Federal Reserve (Fed) elnöke mai megszólalásában a magasabb kamatlábak szükségességéről fog beszélni.
A múlt havi Fed-ülés jegyzőkönyve szerint a jegybankárok a hurrikánok hatása miatt az infláció felfutásától tartanak. Egy euró jelenleg 1,1965 dolláron áll, míg tegnap még 1,1992 volt a kurzus. Az amerikai deviza egysége 114,72 jenen is forgott, aminél legutóbb 2004 májusában volt erősebb a dollár.
Greenspan ma Washingtonban tart beszédet, és kifejti véleményét két további döntéshozó, Susan Bies és Mark Olson is.
