BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Olajár: rekord ár után csökkenés

Miután hétfőn ismét minden idők legdrágább olaját lehtett kapni, kedden lefelé indult az energiahordozó ára, bár továbbra sem kúszik 53 dollár alá.

2004. október 19. kedd, 09:58

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Stabilan 53 dollár körüli értéken van az olaj hordónkénti ára. Kedd reggel 35 centes veszteséggel 53,32 dolláron kezdett. Hétfőn ugyanakkor ismét rekordot döntött ,mikor elérte az 55,33 dolláros értéket. Az elemzők ugyanakkor attól tartanak, hogy a közeledő tél miatt nem lesz 50 dollárnál olcsóbb az energiahordozó ára, ami viszont jelentősen fékezheti a gazdasági növekedést.

Többen úgy vélik, hogy a jövő évi globális növekedés az eddig várt 3,9 százalék helyett csak 3,6 százalék lesz, míg az Egyesült Államok gazdasági bővülése 4 százalék helyett 3,25 körül várható.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet