BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lefelé indult az olajár

Miután kedden elérte minden idők legmagasabb árát az amerikai könnyűolaj (54,45 dollár/hordó), csökkeni kezdett a jegyzés és estére 1,13 dollárt vesztett. Ma reggel további 24 centtel csúszott lefelé, így jelenleg 52,27 dollár a hordónkénti ára.

2004. október 13. szerda, 08:18

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A korábbi emelkedés főleg a karibi térségben tomboló hurrikánoknak és a nigériai sztrájknak volt köszönhető, a mostani süllyedés pedig profitkivét eredménye. A piac ugyanakkor nem túl optimista, az elemzők szerint továbbra is esélyes, hogy az olaj hordónkénti ára eléri az 55 dollárt és megközelítheti a 60-at is.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet