BUX 139882.11 0,74 %
OTP 45890 1,3 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Olaj: az 50 dollár megvolt, jön az 52?

Új rekordot döntött az olaj ára, tegnap este a New Yorki-i árutőzsdén egy órával a zárás előtt elérte a hordónkénti 50 dollárt. A korábbi drágulás miatt szerdától Magyarországon négy forinttal emelkedik a gázolaj ára.

2004. szeptember 28. kedd, 08:02

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A drágulás részben a karibi térségben tomboló hurrikánoknak köszönhető, ám ennél is nagyobb befolyása van annak, hogy az OPEC ötödik legnagyobb olajkitermelő országában, Nigériában polgárháborús veszély van. A nigériai felkelők októberre hirdették meg a kormány elleni háborút. A lázadók 14 napos ultimátumot intéztek a kormányhoz, ezt követően 15 százalékkal emelkedett az energiahordozó ára. Így tegnap este az amerikai könnyűolaj ára 21 éves csúcsra jutott, amikor is 70 centes ugrással 35 centtel átlépte a lélektani határnak számító 50 dolláros hordónkénti szintet.
Egyes szakértők szerint ez még nem a végleges ár. Tony Nunan, a Mitsubishi elemzője szerint az olaj hordónkénti jegyzése elérheti akár az 52 dollárt is.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet