BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb csúcsot ért el az olaj ára!!

Átlépte a 47 dolláros határt az olaj ára, a nyugati féltekén irányadó amerikai West Texas Intermediate könnyűolajfajta a legkorábbi, szeptemberi határidőre hordónként 47,01 dollárra emelkedett.

2004. augusztus 18. szerda, 12:16

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az áremelkedés annak köszönhető, hogy siíta milicisták bejelentették, támadást intéznek az iraki olaj szektor ellen, amennyiben az ostromló amerikai csapatok nem hagyják el Nedzsef városát.

Így történelmi csúcsra drágult New Yorkban az olajár, szerdán 26 centtel meghaladta a 21 évvel ezelőtti rekordot. Az árak közel 10 dollárral emelkedtek hordónként június vége óta.

Egerszalóki Tímea
Egerszalóki Tímea

Ez is érdekelhet