BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Továbbra is akadozva folyik az olaj Nigériából

Hétfőn ismét nőtt az olajár a 12. napja tartó iraki háború, valamint a nigériai válság miatt. A könnyűolaj hordónkénti ára New York-ban 42 centtel 30,58 dollárra nőtt, míg a londoni brent nyersolaj 50 centtel került többe, mint az utolsó kereskedési napon regisztrált 26,35 dolláros ár.

2003. március 31. hétfő, 11:07

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A nigériai olajexport 40 százalékát továbbra sem lehet megtalálni a piacon, melynek hátterében a Niger folyó deltájánál zajló törzsi harcok állnak. A napi 800 ezer hordós készlet visszatartása elemzők szerint akár 3-6 dollárral is megemelheti az amerikai olajárakat. A rendkívüli helyzetre való tekintettel Nigéria legnagyobb szakszervezeti szövetsége 3 naposra csökkentette eredetieg határozatlan időre szóló sztrájkját.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet