BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Már Nigériából sem jön az olaj!

Tovább késnek az olajtankerek egy nigériai kikötőből miután harcok robbantak ki a kormányerők és az Ijaw törzs fegyveresei között a Niger folyó deltájánál - jelentette a Royal Dutch/Shell.

2003. március 28. péntek, 10:18

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szakértők szerint a Nigéria olajexport kiesése súlyos nehézségeket okozhat at iraki termelés hiányában, mivel a két ország Egyesült Államokba irányuló kivitele összesen 15 százalékát tette ki a világ legnagyobb energiafogyasztója által vásárolt mennyiségnek.

A New York-i árutőzsdén a nyersolaj hordónkénti ára májusi szállításra 1,8 százalékkal 30,9 dollárra nőtt.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet