A kuvaiti televízió szintén azt jelentette, hogy Bászra közelében iraki katonák több olajkutat is felgyújtottak, miközben az iráni híradások arról számoltak be, hogy amerikai harcigépek bombázták az olajmezőket. Az iraki állami média nem említette ugyanakkor, hogy bármelyik, Bászra közeli olajkút is lángokban állna.
Irak olajkitermelésének mintegy felét a déli területek adják, s ott vannak az ország legnagyobb, érintetlen készletei is. A Reuters emlékeztet rá, hogy az iraki olajkutak felgyújtása a legrosszabb forgatókönyvet jelentené a nemzetközi olajpiacok számára, s amennyiben valóban égnek az olajmezők, a hír alaposan felhajthatja az olajárakat.
