BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Iraki olajkutak: égnek vagy nem égnek?

Az Egyesült Államok olyan jelzéseket kapott, hogy az iraki rezsim délen felgyújtott három vagy négy olajkutat - jelentette be az amerikai védelmi miniszter. Korábban Irak cáfolta a hasonló tartalmú híradásokat, ám a mostani fejlemények nyomán már drágul az olaj.

2003. március 20. csütörtök, 18:02

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kuvaiti televízió szintén azt jelentette, hogy Bászra közelében iraki katonák több olajkutat is felgyújtottak, miközben az iráni híradások arról számoltak be, hogy amerikai harcigépek bombázták az olajmezőket. Az iraki állami média nem említette ugyanakkor, hogy bármelyik, Bászra közeli olajkút is lángokban állna.
Irak olajkitermelésének mintegy felét a déli területek adják, s ott vannak az ország legnagyobb, érintetlen készletei is. A Reuters emlékeztet rá, hogy az iraki olajkutak felgyújtása a legrosszabb forgatókönyvet jelentené a nemzetközi olajpiacok számára, s amennyiben valóban égnek az olajmezők, a hír alaposan felhajthatja az olajárakat.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet