A WTI jegyzése a NYMEX távol-keleti elektronikus kereskedési rendszerében – a fronthónapi lejáratra – csaknem 2,4 százalékkal, 32,42 dollárra emelkedett ma hajnalban. Elemzők egyöntetű véleménye szerint ez azzal magyarázható, hogy Szaddam Husszein nemmel válaszolt az amerikai elnök ultimátumára, azaz nem hajlandó elhagyni Irakot. (Megelőző nap egyébként a WTI jegyzése 9,3 százalékkal zuhant, ami 2001. november 15 óta a legnagyobb napon belüli áresés volt.) A Fehérház illetékesei egyébként szinte ezzel párhuzamosan hangoztatták, hogy az amerikai csapatok akkor is bevonulnak a közel-keleti országba, amennyiben a diktátor elhagyja azt.
