Magyar idő szerint a reggeli órákban erősödött, 25 centtel, 36,31 dollárra a WTI áprilisra szóló jegyzése a NYMEX távol-keleti elektronikus kereskedési rendszerében. Ez elsősorban azzal magyarázható, hogy az iraki diktátor úgy nyilatkozott, válaszolva az amerikai és angol "felkérésre", hogy nem vonul száműzetésbe. Tegnap még egyébként az olaj ára New Yorkban 1,2 százalékkal, 36,06 zuhant. Az elmúlt héten a WTI elszámolóára 29 hetes csúcsra 37,55 dollárra szökött fel.
