BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Drágult a kőolaj

Szaddám Huszein megnyilatkozása után ezúttal emelkedett az olaj ára a világpiacon.

2003. február 26. szerda, 09:20

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Magyar idő szerint a reggeli órákban erősödött, 25 centtel, 36,31 dollárra a WTI áprilisra szóló jegyzése a NYMEX távol-keleti elektronikus kereskedési rendszerében. Ez elsősorban azzal magyarázható, hogy az iraki diktátor úgy nyilatkozott, válaszolva az amerikai és angol "felkérésre", hogy nem vonul száműzetésbe. Tegnap még egyébként az olaj ára New Yorkban 1,2 százalékkal, 36,06 zuhant. Az elmúlt héten a WTI elszámolóára 29 hetes csúcsra 37,55 dollárra szökött fel.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet