BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Irak és hideg: újabb rekordon az olajár

Az amerikai üzemanyagkészletek apadása, illetve az Irak körüli feszültség nyomán tovább drágult a kőolaj, a szingapúri elektronikus kereskedésben a fekete arany jegyzése 28 havi csúcsra hágott.

2003. február 13. csütörtök, 10:05

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az amerikai alaptípus ára 36,10 dollárra szökött fel, s elemzők szerint márciusban a 40-es szint sem elképzelhetlen. Szakértők úgy vélik, hogy a hideg tél miatt az USA kőolajéhsége akkor is feljebb hajtaná az árakat, ha történetesen az iraki félelmek nem lennének jelen, hiszen az amerikai piacon nem sok érzékelhető a bővülő venezuelai, illetve közel-keleti kitermelésből. Az Egyesült Államok kőolajkészletei az elmúlt héten 1975 októbere óta nem látott mélységbe apadtak, s alulmúlják a 14 napi fogyasztást fedező, ajánlott minimumszintet is. A 2000 szeptemberében mért 37,80 dolláros árcsúcs már közel van, akkor a Clinton-kormány megnyitotta a stratégiai tartalékokat, ám ezt a lépést a Bush-adminisztráció vonakodik megtenni.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet