BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Irak felrobbantaná olajkútjait

Irak vélhetően arra készül, hogy egy amerikai katonai támadás esetén megsemmisítse olajkútjait, legalábbis erre utalhat, hogy Szaddam Huszein utasítására nagy mennyiségű robbanóanyagot halmoznak fel az iraki olajmezők közvetlen közelében.

2003. február 11. kedd, 10:04

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az irakiak szerint az olajbányászathoz kell a robbanóanyag, ám a szóban forgó mennyiség többszöröse annak, amennyire a kitermeléshez szükség lehet - jelentette az MTI az amerikai NBC News televíziót idézve, amely meg nem nevezett katonai forrásokra hivatkozott.

Az említett katonai forrás utalt arra is, hogy a háború kitörésekor az amerikaiak igyekezni fognak már a hadműveletek kezdetén biztosítani az olajkutak épségét, de kevéssé valószínű, hogy ezt sikerül elérniük mind az 1500 iraki olajkútnál.

Emlékezetes, hogy 1991-ben az iraki erők kuvaiti kivonulásukkor felgyújtottak 730 olajkutat, amelyek eloltása nyolc hónapi erőfeszítésbe és 40 millió dollárba került.

Amennyiben a feltételezett forgatókönyv valóra válik, és Irak felrobbantja olajkútjait, az minden bizonnyal tovább emeli majd a kőolaj világpiaci árát.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet