Az irakiak szerint az olajbányászathoz kell a robbanóanyag, ám a szóban forgó mennyiség többszöröse annak, amennyire a kitermeléshez szükség lehet - jelentette az MTI az amerikai NBC News televíziót idézve, amely meg nem nevezett katonai forrásokra hivatkozott.
Az említett katonai forrás utalt arra is, hogy a háború kitörésekor az amerikaiak igyekezni fognak már a hadműveletek kezdetén biztosítani az olajkutak épségét, de kevéssé valószínű, hogy ezt sikerül elérniük mind az 1500 iraki olajkútnál.
Emlékezetes, hogy 1991-ben az iraki erők kuvaiti kivonulásukkor felgyújtottak 730 olajkutat, amelyek eloltása nyolc hónapi erőfeszítésbe és 40 millió dollárba került.
Amennyiben a feltételezett forgatókönyv valóra válik, és Irak felrobbantja olajkútjait, az minden bizonnyal tovább emeli majd a kőolaj világpiaci árát.
