BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A U2 húzta le az olaj árát

A tegnapi jelentős áresés után ugyan ma reggel is olcsóbb lett az olaj, ám az csökkenés mértéke már jelentősen mérsékeltebb volt.

2003. február 11. kedd, 09:11

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Magyar idő szerint a reggeli órákban a NYMEX távol-keleti elektronikus kereskedési rendszerében 4 centtel, 34,44 dollárra csökkent a márciusi szállítású WTI nyersolaj jegyzése. Hétfőn egyébként New Yorkban jelentős áresést könyvelhettek el az olajban "utazók", ugyanis 64 centtel, csaknem 2 százalékkal esett az elszámolóár az említett terminre. Piaci szereplők szerint a hét folyamán 32 dollár közelébe csökkenhet az jegyzés, mivel vélhetően Irak együttműködési szándékot mutat majd az ENSZ-szel, s beengedi légterébe az amerikai U2 kémrepülőgépeket. Közép távon azonban be kell rendelkezni 32-35 dollár közötti hordónkénti árra – vélekedik több olajpiaci elemző.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet