BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új olajtankerekkel terhelik meg a világ tengereit

A Samsung Heavy Industries Co., a világ harmadik legnagyobb hajóépítő vállalata a BP Shippingtől, a török DUNYA Denizcilik ve Ticarettől és a hongkongi Orient Overseas Container Line-tól 15 új olajszállító tankhajóra kapott megrendelést. A becslések szerint a spanyol partoknál elsüllyedt Prestige-ből még négy éven át szivároghat az olaj.

2002. december 12. csütörtök, 10:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A járművek kapacitása 115 ezer tonna körül lesz, míg a három cég összesen 714 milliót szurkol majd le értük a Samsung kasszájába. A legnagyobb megrendelő egyébként 8 hajóval az angol cég. A Samsung idén mintegy 2,3 milliárd dollár értékben kapott hajóépítési megrendelést. A világ közvéleményének középpontjában egy másik, a spanyol partok közelében elsüllyedt Prestige áll.

A legújabb becslések szerint a több mint 3 kilométer mélyen fekvő tankerből még akár négy éven keresztül is szivároghat az olaj. Vizsgálatok szerint naponta 125 tonna mérgező anyag kerül a tengerbe, súlyosan károsítva a élővilágot. Egyesek szerint két lehetséges megoldás is kínálkozik, első esetben betömnék 18 szivárgó lyukat, míg a másik megoldás szerint kiszivattyúznák a rakományt a roncsokból. Kétkedők azonban kifejtették, hogy utóbbi rendkívül kockázatos, mivel 3500 méteres mélységben csak robotokkal lehetne dolgozni. Felmerül az is, hogy a csernobili katasztrófához hasonlóan, most a víz alá építenének egy szarkofágot

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet