BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vélhetően növeli a kvótákat az OPEC

Az OPEC-országok szinte bizonyosan emelik majd kitermelésüket a szeptember 19-i oszakai miniszteri találkozójukon, legalább is erre lehet következteti a kartell elnökének, Rilwanu Lukmannak a The Wall Street Journalnak adott interjújából. Lukman azért megjegyzi, hogy drasztikus emeléssel sem kell számolni, mivel az kőolajár "összeomlását" is el akarják kerülni. Ha a lépés valóban megtörténne, akkor az OPEC az elmúlt két évben most emelné először a termelési kvótákat.

2002. szeptember 2. hétfő, 09:34

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet