BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megint drágul az olaj

Magyar idő szerint a reggeli órában kismértékben, 7 centtel, 28,22 dollárra emelkedett a szeptemberi szállításra szóló olajár a New York-i tőzsde távol-keleti elektronikus kereskedési rendszerében.

2002. augusztus 15. csütörtök, 09:29

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ez elsősorban még mindig az amerikai olajintézet (API) szokásos heti jelentésében közölt adatoknak köszönhető. Az augusztus 9-én zárult héten az Egyesült Államok raktáron lévő olajkészletei a várt 1,2 millió hordót jóval meghaladó ütemben, 9,5 millió hordóval csökkentek, 295,65 millió hordóra. A benzinkészletek - amelyek nyáron a teljes kőolajkereslet idénybeli barométerét alkotják - az elemzők által prognosztizált 1,5 millió hordó helyett 3,86 millió hordóval, 209 millió hordónál is kevesebbre apadtak. E mellett természetesen az Egyesült Államok Irak elleni katonai akciójának lehetősége is "kísérti" a kőolajpiaci szereplőket.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet