Tavaszi árpából 172 ezer hektáron került földbe mag. A növényzet az agrártárca felmérése szerint szépen sorol, s az állomány többsége kedvező képet mutat. A magborsó – étkezési és takarmány – vetésével is 22 ezer hektáron végeztek, ez egyébként kevesebb a tavalyinál.
A cukorrépa vetése - 54 ezer hektáron – is véget ért árprilisban. Több körzetben a talaj cserepesedése miatt az első vetések nem keltek ki.
Napraforgóból a vetési szándék mintegy 400 ezer hektár volt, ám ezt a gazdák túlteljesítették, mert összesen 402 ezer hektáron került földbe a vetőmag. Kukoricából a vetési szándék 1,230 millió hektár, volt s ebből májusig 1,008 millió hektáron fejeződött be a vetés. A burgonya ültetésével is végeztek, május 7-ig csaknem 30 ezer hektáron.
