BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tegnap 6 hónapos csúcson zárt a WTI nyersolaj jegyzése

Vagy az OPEC sikeres, vagy nagyon bizakodó a világ a gazdasági fellendülést illetően, mert az olaj ára rendületlenül emelkedik. Tegnap 25 dollár fölött zárt a jegyzés.

2002. március 19. kedd, 08:24

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Úgy tűnik eredménye lett az OPEC munkájának, azaz a kvótaszerződés második negyedévre vonatkozó meghosszabbításának, illetve azon lobbyhadjáratának, amely után független országok is tartják magukat a megegyezéshez. A nyugati féltekén irányadónak tekintett WTI nyersolaj jegyzése ugyanis New Yorkban 25,11 dolláron zárt, ami tavaly szeptember 21-e óta a legmagasabb záróár. A tegnapi növekedés egyébként meglehetősen nagy méretű volt, hiszen az áprilisra szóló jegyzés 60 centtel, 2,5 százalékkal kúszott feljebb. Ezzel együtt idén már 26 százalékkal emelkedett Amerikában az olajár.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet