Úgy tűnik eredménye lett az OPEC munkájának, azaz a kvótaszerződés második negyedévre vonatkozó meghosszabbításának, illetve azon lobbyhadjáratának, amely után független országok is tartják magukat a megegyezéshez. A nyugati féltekén irányadónak tekintett WTI nyersolaj jegyzése ugyanis New Yorkban 25,11 dolláron zárt, ami tavaly szeptember 21-e óta a legmagasabb záróár. A tegnapi növekedés egyébként meglehetősen nagy méretű volt, hiszen az áprilisra szóló jegyzés 60 centtel, 2,5 százalékkal kúszott feljebb. Ezzel együtt idén már 26 százalékkal emelkedett Amerikában az olajár.
