A Kőolajexportáló Országok Szervezetének olajipari miniszterei november 14-én Bécsben tartják legközelebbi rendkívüli értekezletüket. Legutóbbi, szeptember 26-án tartott ülésükön változatlanul hagyták a kitermelési kvótát.
A legfrissebb jelentések szerint Bidzsan Zanganeh iráni olajipari miniszter szerdán Rijadba érkezett, megbeszélni szaudi kollégájával az olajpiaci helyzetet - jelentette at MTI. A látogatás az OPEC-közi egyeztetések szaporodásának újabb jele, ráadásul Szad-Arábia és Irán a két legnagyobb, meghatározó termelő a szervezetben.
2001. október 17. szerda, 12:13

A Kőolajexportáló Országok Szervezetének olajipari miniszterei november 14-én Bécsben tartják legközelebbi rendkívüli értekezletüket. Legutóbbi, szeptember 26-án tartott ülésükön változatlanul hagyták a kitermelési kvótát.