BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csütörtökön is drágul az olaj

Az amerikai válaszcsapások kilátása keltette bizonytalanság közepette csütörtök hajnalban ismét drágult a kőolaj a szabadpiacon, miután szerdán újfent jelentősen olcsóbbodott az OPEC ismételt fogadkozására, hogy minden körülmények között gondoskodik az ellátásról, fenntartja a piaci egyensúlyt. Az OPEC vezetői szerint jelenleg túlkínálat van kőolajból.

2001. szeptember 20. csütörtök, 09:23

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A nyugati féltekén irányadó amerikai West Texas Intermediate könnyűolajfajta októberi szállításra csütörtökön, közép-európai idő szerint hajnali kettőkor hordónként 26,89 dollár volt a hétfőn újraindult New York-i árutőzsde folytatódó szingapúri elektronikus (ACCESS) kereskedelmében, 17 centtel drágább szerdai New York-i zárónál.
A következő, novemberi határidő csütörtök hajnalban hordónként 27,25 dollár volt Szingapúrban, 14 centtel drágább a szerdai NYMEX-zárónál. A szingapúri ACCESS kereskedelmet az átmeneti rend szerint közép-európai idő szerint hajnali kettőkor felfüggesztették, és csütörtök délelőtt 11 órakor kezdik újra.
Az ólmozatlan normálbenzin gallononként (3,78 liter) 0,7600 dollár volt csütörtökön hajnali kettőkor októberre Szingapúrban, 0,0075 dollárral drágább a szerdai New York-i zárónál. Az ólmozatlan normálbenzin gallonja novemberre 0,7394 dolláron zárt szerdán a NYMEX-en, 0,0349 dolláral olcsóbban, mint kedden. Kedden 0,0266 dollárral olcsóbbodott, hétfőn 0,0173 dollárt vesztett a következő határidő New Yorkban.
A londoni Nemzetközi Olajtőzsdén (IPE) szerdán 26,32 dolláron végzett az európai referenciafajta Brent könnyűolaj novemberi határideje, 95 centtel olcsóbban, mint kedden. A Brent decemberi határideje szerdán 26,36 dolláron zárt az IPE-n, 74 centtel olcsóbban, mint kedden.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet