BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kissé drágult az olaj

A múlt heti nagyobb áremelkedések után hétfőn profitkivételben olcsóbbodott a kőolaj a szabadpiacon, ez kedd hajnalban még folytatódott, de reggel már újabb, egyelőre szerény áremelkedés kezdődött. A piac a múlt heti amerikai tartalékadatokra várt, újabb csökkenést sejtve.

2001. szeptember 11. kedd, 09:07

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate könnyűolajfajta kedd reggel hordónként 27,65 dollár volt - a hétfő reggeli 27,95 dollár után - októberi szállításra a New York-i árutőzsde (NYMEX) folytatódó szingapúri elektronikus jegyzésében, 2 centtel drágább a hétfői New York-i zárónál. A következő, novemberi határidő kedd reggel 27,86 dollár volt - hétfőn reggel 28,04 dollár -, 1 centtel drágább a hétfői zárónál.
Az ólmozatlan normálbenzin kedd reggel 0,8180 dollár volt gallononként (3,78 liter) a NYMEX-en októberre, 0,0007 dollárral olcsóbb a hétfői zárónál. Az ólmozatlan normálbenzin következő, novemberi határideje 0,7781 dolláron zárt hétfőn New Yorkban, 0,0073 dollárral olcsóbban, mint pénteken.
A londoni Nemzetközi Olajtőzsdén (IPE) hétfőn 27,45 dolláron zárt az Európában irányadó északi-tengeri Brent könnyűolaj októberi szállításra, 45 centtel olcsóbban, mint pénteken. A következő, novemberi határidő 27,37 dolláron zárt hétfőn az IPE-n, 17 centtel olcsóbban, mint pénteken.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet