BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sok magyar búzát vennének az olaszok

Az olasz malmok nagy mennyiségű magyar búzát akarnak vásárolni, mivel Franciaországban az esőzések súlyos kárt okoztak a termésben, és a hazai termés is rossznak ígérkezik - jelenti milánói gabonapiaci kereskedőkre hivatkozva a Reuters. Az MTI által idézett tudósítás szerint az olasz importőrök megvizsgálták a magyar és az osztrák új termésű búza minőségét, és a kereskedők különösen elégedettek voltak a magyar áruval, mert a termés nagy részét még az esőzések kezdete előtt betakarították.

2001. július 26. csütörtök, 16:28

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Olasz malmok a közelmúltban már vásároltak kisebb mennyiségű magyar malmi búzát átlagosan tonnánként 131,10 dolláros áron, azonnali és augusztusi szállításra. Milánói kereskedők szerint az olasz importőrök igen aktívak lesznek a magyar búzapiacon.
Magyarország kvótája évi 440 ezer tonna búza vámmentes exportját teszi lehetővé az EU-ba.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet