BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magas amerikai készletek - esik az olaj

Áreséssel reagált szerdán a határidős nyersolaj az amerikai készletek váratlan - az előzetes konszenzust több mint tízszeresen meghaladó - múlt heti emelkedéséről szóló adatra. A New York-i árutőzsde (NYMEX) szingapúri ACCESS kereskedési rendszerében szerdán 25,20 dollár volt a West Texas Intermediate augusztusi határideje, 37 centtel olcsóbb a keddi New York-i zárónál - tudósít az MTI.

2001. július 18. szerda, 08:20

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kedden 49 centet vesztett és 25,57 dolláron zárt a kontraktus a NYMEX-en. Az északi-tengeri Brent minőség szeptemberi határideje 28 centtel 24,89 dollárra olcsóbbodott a keddi zárásra a londoni nemzetközi olajtőzsdén (IPE).
A gyengülés előzményeként az American Petroleum Institute iparági készletfigyelő szolgálat a NYMEX zárása után bejelentette, hogy a július 13-án végződött jegyzési héten 5,56 millió hordóval 316 millió hordóra nőttek az Egyesült Államok mozgósítható kereskedelmi nyersolajkészletei, amelyek jelenleg 24 millió hordóval haladják meg az egy évvel korábbi szintet. Az öthetes iraki exportstop ellenére bekövetkezett nagyarányú amerikai készletnövekedés azt az üzenetet hordozza a piacoknak, hogy az amerikai gazdasági lassulás már erősen érezteti hatását az amerikai olajfogyasztásban is, ami jelentős rövid távú árfolyameróziót okozhat.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet