A Rába az utóbbi tíz évben szűkítette termékskáláját és négy önálló egységbe vitte a gyártást. Ez kétezer állás elvesztésével járt, de a vállalat újra növelni tudta termelését és nyereségességét is - mondta a lapnak Pintér István vezérigazgató-helyettest. Szerinte a társaság két éven belül megkétszerezi nyereségét. A vállalat termelésének 60 százalékát exportálja, jórészt az Egyesült Államokba. Jelenleg a DaimlerChryslerrel közösen pályáznak a magyar honvédség 1 milliárd dolláros megrendelésére.
Pintér azt is elmondta, hogy az autóipar valamelyik nagy multijával szeretnének előbb-utóbb szövetségre lépni.
