Néhány OPEC-tagország - köztük Irán - az újabb kitermelés-visszafogás mellett van, míg a csoport legnagyobb termelője, Szaúd-Arábia és az Egyesült Arab Emirátusok szerint erre - ha az olajárak a jelenlegi szinten maradnak - nincs szükség.
Amennyiben a kőolaj hordónkénti ára 25 dollár alá esik, az OPEC márciusban újabb termeléscsökkentésről határozhat - közölte a Bloomberg a katari olajminiszterre hivatkozva. Az OPEC-országok által irányadónak tekintett olaj-átlagár szerdán 26,90 dollár volt, míg Londonban a Brent jegyzése kissé mérséklődik, s 29,88 dolláron áll.
2001. február 8. csütörtök, 15:19

Néhány OPEC-tagország - köztük Irán - az újabb kitermelés-visszafogás mellett van, míg a csoport legnagyobb termelője, Szaúd-Arábia és az Egyesült Arab Emirátusok szerint erre - ha az olajárak a jelenlegi szinten maradnak - nincs szükség.