Iraki illetékesek tegnap közölték, hogy február 1-jétől az ország kőolajexportját napi 2 millió hordóra növelhetik. Ez - mivel Irak jelenleg napi 671 ezer hordó olajat exportál - gyakorlatilag ellensúlyozná az OPEC által elhatározott napi 1,5 millió hordós kivitelcsökkentést, s így a világpiaci olajárak csökkenése irányába hat. A Brent jegyzése ugyan jelenleg 25 dollár alatt van, azaz olcsóbb, mint az OPEC-döntést megelőző napokban, ám nem biztos, hogy folytatódik a lefelé tartó trend. A nem OPEC-tag Omán és Mexikó ugyanis valószínűleg szintén csökkenti kitermelését, bár azt nem tudni hogy mikortól és milyen mértékben.
2001. január 18. csütörtök, 15:14
