Bill Richardson amerikai energetikai miniszter a hétvégén az Öbölben tárgyalt, ahol megpróbálta elérni, hogy az olajár megugrásának elkerülése végett az OPEC szerdai ülésén a lehető legkisebb mértékben csökkentsék a termelést. Bár az Egyesült Államok egyáltalán nem szeretne termelés-visszafogást, hajlandó bizonyos kompromisszumra, így egy olyan kétlépcsős mérséklést támogatna, amely nem borítaná fel az olajpiac stabilitását. Bill Richardsonnal való vasárnapi találkozását követően az Egyesült Arab Emirátusok olajügyi minisztere azt közölte: a cél továbbra is egy, a termelők és a fogyasztók számára is méltányos ár elérése. Az OPEC berkein belül még nem sikerült egyezségre jutni a termeléscsökkentés volumenét illetően. A legtöbb olajat termelő tag, Szaúd-Arábia 1,5 millió, Katar 2, más tagországok akár 3 millió hordós csökkentést is elképzelhetőnek tartanak. A holnaputáni bécsi ülésen - a döntés meghozatalakor - az olajár hordónkénti 25 és 28 dollár közti szinten tartását tartják majd szem előtt.
