BUX 138371.35 -0,81 %
OTP 44600 -0,71 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Várhatóan 1,5 millió hordóval csökkentik a napi olajtermelést

A kuvaiti olajügyi miniszter tegnap azt állította, hogy az OPEC 1,5 millió hordóval fogja csökkenteni napi olajtermelését.

2001. január 15. hétfő, 13:01

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Bill Richardson amerikai energetikai miniszter a hétvégén az Öbölben tárgyalt, ahol megpróbálta elérni, hogy az olajár megugrásának elkerülése végett az OPEC szerdai ülésén a lehető legkisebb mértékben csökkentsék a termelést. Bár az Egyesült Államok egyáltalán nem szeretne termelés-visszafogást, hajlandó bizonyos kompromisszumra, így egy olyan kétlépcsős mérséklést támogatna, amely nem borítaná fel az olajpiac stabilitását. Bill Richardsonnal való vasárnapi találkozását követően az Egyesült Arab Emirátusok olajügyi minisztere azt közölte: a cél továbbra is egy, a termelők és a fogyasztók számára is méltányos ár elérése. Az OPEC berkein belül még nem sikerült egyezségre jutni a termeléscsökkentés volumenét illetően. A legtöbb olajat termelő tag, Szaúd-Arábia 1,5 millió, Katar 2, más tagországok akár 3 millió hordós csökkentést is elképzelhetőnek tartanak. A holnaputáni bécsi ülésen - a döntés meghozatalakor - az olajár hordónkénti 25 és 28 dollár közti szinten tartását tartják majd szem előtt.

Ádám Viktor
Ádám Viktor

Ez is érdekelhet