Drágul az olaj, ahogy közeledik az OPEC jövő hétre ígért tanácskozása: délelőtt a Brent ára 23 centtel 25,84 dollár/hordóra ment fel. Ez persze még mindig csaknem 10 dollárral kevesebb az októberi csúcsnál, de a piacok attól tartanak, hogy a túlkínálatra panaszkodó OPEC ismét szűkíti a termelést, napi 1,5 millió hordóval. Az USA energiaügyi mnisztériuma szerint ennek nyomán áprilisra átlag 30,20 dollár/hordóra drágulhat a Crude, decemberben pedig 32,40 is lehet az ár.
2001. január 12. péntek, 14:10
